Dažnai pasitaiko tokių atvejų, kada savo namuose galime rasti jau N laiko nebenaudojamų dalykų, kuriuos gaila išmesti. Ir tikriausiai ne vienas iš mūsų pagalvojame, kad gal kada nors mums to daikto prireiks, arba galėsime atiduoti kažkam, kam jo reikės labiau. Tačiau, tokie daiktai dažnai pasimiršta ir kaupiasi mūsų spintose, stalčiuose, sandėliukuose ir garažuose.

Gera žinia ta, kad vietoj sandėliavimo ir namų apsikrovimo visokiomis ,,Šmutkėmis“ mes juos galime realizuoti ir gauti šiek tiek pajamų. Gal planuojame nusipirkti naują knygą? Norime nusipirkti naują telefoną, bet išvajoto telefono kaina kiek per didelė? Tuomet, Jums gali padėti senų ir nebenaudojamų daiktų pardavimas, kuris leis prisidėti prie išsvajoto pirkinio, ar suteiks galimybę įsigyti kažką gražaus.

Tačiau, dažnam gali kilti klausimas, už kokią kainą turėčiau parduoti nebenaudojamus daiktus? Kaip kritiškai įvertinti kainas ir atsikratyti ,,mano daiktas beveik kaip naujas ir geresnis už kitų“ mąstymo?

Tai labai paprasta, jei vadovausitės X būdais, kurie padės kritiškai įvertinti parduodamą daiktą ir nustatyti tinkamą kainą.

  1. Įvertinkite rinkos kainas

Pirmas namų darbas, tai įvertinti, kokios kainos vyrauja rinkoje. Jei tai būtų knyga, kurią mes galime rasti knygynuose, galime nesunkiai išanalizuoti, kokiomis kainomis jas pardavinėja knygynai, kokias nuolaidas taiko ir pan. Tačiau, gali pasitaikyti, kada norimos parduoti knygos leidinio jau niekas nepardavinėja, bet atsiranda kitų žmonių, kurie jas parduoda, tada reikįtų įvertinti ne tik naujo leidinio kainos, bet ir perparduodamu Jūsų leidinio knygų.

Taip pat, pasitaiko ir tokių variantų, kada galite turėti knygą, ar kitą nebenaudojamą daiktą, kurio negalite niekur rasti internete ir tada kyla klausimas, kiek jis gali kainuoti. Tokioje situacijoje gali kilti keblumų, tačiau nusiminti nereikėtų. Paprasčiausiai pabandykite paieškoti panašaus laikotaprio daiktų, kurie būtų kuo panašesni į Jūsų turimą. Labai padeda ir tai, jei mokate nors vieną papildomą kalbą, kurią galėtumėte panaudoti, siekiant patikrinti kainas ir ne Lietuvos rinkoje. Tikrai galite nustebti, nes net ir senovinius daiktu, kaip durų rankenas, senovines knygas ar kitus dalykus, galite rasti užsienio rinkoje. Tai būtų irgi vienas būdų, kas padėtų nustatyti jo vertę.

Kai išanalizavote rinką ir atlikote savo namų darbus, metas pereiti prie kito etapo.

  1. Nusiteikite psichologiškai

Daugelis daiktų nuvertėja, kada atkeliauja pas pirmuosius šeimininkus. Dažnai tai pasijaučia ant naujų automobilių ir elektronikos priemonių. Tad turite nusiteikti, jog savo nebenaudojamo daikto neišeis parduoti kaip naujo, nebent jis tikrai bus naujas / neišpakuotas ir visose parduotuvėse bus išparduotas.

Jei jau turite tam tikrą daiktą jau N metų, tai nereiškia, kad jis bus antikvarinis ir turės didelę vertę. Kartais net ir tikrai seni daiktai, kainuoja vos keliasdešimt eurų, tad tikėtis kažko daug, ne visada galima tikėtis. Aišku, atlikdami savo namų darbus, stengdamiesi įvertinti rinką, pamatysite, ar Jūsų daiktai yra unikalūs ir gali turėti kažkokią vertę. Tokiu atveju galima pasiieškoti specialistų, kurie padėtų įvertinti tam tikrų daiktų vertę.

Kad ir kaip bebūtų, visada turite nusiteikti, kad kainą reikės nuleisti, nes kitu atveju galėsime stengtis parduoti, bet pardavimo nepasieksime.

Viena iš populiariausių strategijų, kuria naudojasi sendaikčių pardavinėtojai, tai 50-30-10 taisyklė. Jei mes turime beveik naują, mažai naudotą ir gerai išlaikusią savo išvaizdą bei savybes, tuomet tokiam daiktui galėtume uždėti 50 proc. vertę nuo tokio pačio pardavinėjamo parduotuvėse. Jei, daiktas buvo naudojamas daugiau ir jo prekinė išvaizda ir savybės vis tiek gerai išsilaikusios, tuomet reikėtų uždėti 30 proc. vertę nuo visiškai naujos prekės pardavinėjamos parduotuvėse. Ir paskutinis variantas, kada daiktas buvo tikrai daug naudotas ir jo išvaizda bei savybės nėra išsilaikiusios, tuomet tokį daiktą mes galėtumę parduoti uždėję 10 proc. kainą.

Tačiau, gal šiek tiek labiau būtų priimtinesnis variantas, kada taikytume kiek kitokią taisyklę. Naujus, dar neišpakuotus daiktus galime parduoti su 90 proc. verte nuo kainos parduotuvėse. Jei šiek tiek jau buvo naudotas daiktas ir jį norime parduoti, tada galime uždėti 50-80 proc. kainą. Jei daiktas jau praradęs savo savybes, išvaizdą, bet vis tiek gali būti naudojamas, tuomet kainą galime uždėti tarp 10-50 proc. nuo kainos parduotuvėse.

  1. Strategijos nustatymas

Kai siekiame ką nors parduoti, visada norime gauti didžiausią naudą. Tačiau, reikia mums suprasti, ar mums pinigų reikia čia ir dabar, ar mes galime ir palaukti, bet parduoti už didesnę kainą. Tai ir nulems mūsų pasirinktą kainą.

Rinkoje galioja taisyklė, jog kuo mažesnė kaina, tuo greičiau mes galime kažką parduoti. Kuo didesnę užkeliame, tuo sunkiau parduoti. Tačiau, reikia nepamiršti ir to, kad yra ir daugiau aplinkybių, kaip paklausa. Kartais mes galime turėti nuostabų daiktą ir net už mažiausią kainą mes jo nesugebėsime parduoti, jei niekam jo nereikės. Ir atvirksčiai, jei mes turime kažką, ko visi labai nori, tada mes ir už didžiausią kainą galėsime jį lengvai ir greitai parduoti. Ir pan.

Jei mes turime laiko ir norime parduoti už didesnę kainą, mums reikėtų pasirinkti didesnę kainą, nei pačioje pradžioje norėtume parduoti. Išanalizavę rinką, atlikus įvertinimą kiek kainuotų naudotas daiktas, uždedame šiek tiek daugiau. Laikui bėgant, jei matome, kad kiti pardavinėja už pigiau, ar mums neišeina parduoti, galime kainą nuleisti po truputį, kol galiausiai parduosime. Aišku, tai pareikalaus nemažai mūsų kantrybės.

Kita strategija, naudojama kai mums reikia pinigų čia ir dabar. Tuome išanalizavę rinką ir nustatę galimą kainą, mes uždedame sumažintą kainą. Kuo mažesnę uždėsime, tuo greičiau galėsime parduoti ir realizuoti savo produktą.

  1. Pasirinkite regioną.

Paskutinis žingsnis, tai nusistatyti regioną, kuriam mes ketiname pardavinėti. Jei daiktus planuojame parduoti ne tik savo gyvenamame rajone, bet ir kituose miestų rajonuose tuomet turime atsižvelgti ir į pristatymo būdus. Jei kažkas gyvena tame pačiame mieste, tuomet mes galime nugabenti daiktus, arba leisti pirkėjui juos pasiimti iš mūsų. Taip pat, galime siųsti paštu ar naudotis bet kurios pristatymo įmonės paslaugomis.

Jei pasirinksime pasinaudoti kokios nors siuntų įmonės paslaugomis, galite nurodyti galimas pristatymo kainas, kas padės pirkėjui lengviau įvertinti, ar jis norės užsisakyti Jūsų parduodamą daiktą, ar ne. Gal tai paskatins daugiau daiktų įsigyti iš Jūsų, kad ir pats pristatymas neatrodytų jau toks baisus.

Apibendrinant, galima rasti ne vieną strategiją ir tikrai nebus vienos teisingiausios. Paprasčiausias būdas, kaip išsirinkti geriausią, kuri Jums labiausiai tiktų, tai pasirinkti kažkokią vieną ir ją išbandyti. Laikui bėgant išmoksite atsirinkti ir galbūt kitiems galėsite pasiūlyti savo variantą, kas padės daugeliui.